Czy warto analizować czas i koszty pracy?

Czy analiza czasu pracy w organizacji jest warta zainteresowania CFO?
Jaki wpływ może ona mieć na finansową pozycję firmy?

Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć Państwu na pierwszym spotkaniu w ramach cyklu Forum CFO – „Czas to pieniądz”

Najczęstszym skojarzeniem dotyczącym czasu pracy jest generowanie różnego rodzaju kosztów. Koszty pracy optymalizuje się w kierunku ich minimalizacji. Ważne jest jednak także umiejętne rozpoznanie miejsc ich powstawania. Pozwala to na właściwe zarządzanie zasobami.
Nowoczesny manager nie postrzega już pracownika wyłącznie jako źródła kosztów. Widzi on w tym miejscu inwestycję, która zwróci się w postaci spodziewanych przychodów.

Inwestor chce przekazać swój kapitał w sposób zapewniający odpowiedni zysk. Jeśli zysk ma być duży to wymagana jest przemyślana dynamika w przemieszaniu aktywów i stały nadzór nad nimi.
Podobnie dzieje się z kosztami pracy – tu także wymagana jest dynamika. Nie można pozwolić na to aby praca była tylko źródłem ogólnych, bliżej niesprecyzowanych kosztów (nawet jeśli są one minimalizowane).
Właściwe zarządzanie nimi powinno znacznie przyczyniać się do wzrostu przychodów i zysków.

Jak to osiągnąć?
Czy są skuteczne narzędzia dające kontrolę nad miejscami powstawania kosztów pracy?
Co ma wpływ na koszty pracy?
Czy można mieć pieczę nad właściwą dyscypliną czasu pracy?
Jak wykorzystać możliwości jakie dają mechanizmy takie jak elastyczny czas pracy?
Czy w zarządzaniu czasem pracy można umieścić mechanizmy motywacji pracowników, jakie to może mieć przełożenie na koszty pracy?

Mamy nadzieję, że także na te pytania udło nam się znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi podczas spotkania, które miało miejsce 9 kwietnia 2014r. w Katowicach, w Hotelu Angelo:

agenda
prelegenci
lokalizacja
materiały do pobrania
Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pomocą formularza kontaktowego – postaramy się udzielić wyczerpujących informacji o spotkaniu.
Będzie nam niezmiernie miło przywitać Panią/Pana w gronie Forum CFO w kolejnym spotkaniu!